Ekonomi Haberleri

Tediye Ödemeleri 2020

Tediye ödemeleri 2020 ne zaman yatırılacak? Sorusuna yanıt arayan vatandaşların öncelikle kamu kurum ve kuruluşlarında taşeron işçi statüsünde olmaları gerekmektedir. Taşeron işçilerine yılbaşından itibaren 4’er taksit seçeneği ile tediye ödemeleri verilmektedir. En son geçtiğimiz yılın Ocak ayının sonlarına doğru yatırılan  ikramiyeleri bu yıl da vatandaşların ne zaman bu ödemeleri alacakları sorusunu akıllarına getirmektedir. Birçok kamu kurum ve kuruluşlarında taşeron işçi statüsünde çalışan işçilerin her yıl düzenli olarak aldıkları bu ödemeler aslında işçilere verilen ekonomik bir ikramiye olarak nitelendirilebilir. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan işçilere yıl içerisinde verilen tediye ödemelerini almaları için 52 günlük ilave olarak verilen bu ödemelerin ilk taksitlerini çalışanlar ocak ayının sonlarına doğru alacaklardır.

Tediye Ödemeleri 2020 Tarihleri

Tediye Ödemeleri 2020 tarihleri vatandaşların merak ettiği konular arasında yer alırken, taşeron statüsünde kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan işçilerin ilk olarak Ocak ayı sonu itibariyle bu ikramiyeleri alması beklenmektedir. Bu ödemeler yine çalışanlara 4 taksit şeklinde ödemesi yapılacaktır. Yine geçen sene olduğu gibi tediye ödemeleri 2020 yılında da Ocak ayı itibariyle daha sonrasında 2. Taksit ödemeleri Haziran ayında, 3. Taksit ödemeleri Ağustos ayında ve son taksitleri de Aralık ayında toplamda 13 günlük ödemeleri yapılmaktadır.

Tediye Ödemeleri Ücreti Ne Kadar?

Tediye ödemeleri ücreti 2020 yılında ne kadar? olacak sorusu da vatandaşlar tarafından sıkça sorulan sorular arasında yer almaktadır. Taşeron işçi statüsünde kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan işçilerin net olarak alacağı ücretler devlet tarafından belirlenmektedir. Brüt kazandıkları paraya ilave olarak verilen bu ücretlerin miktarı;

  • 2943 TL net ücret alan bir taşeron işçi ek ilave olarak toplamda 913 TL alırken,
  • 3000 TL net ücret alan bir taşeron işçi ek ilave olarak toplamda 929 TL alıyor.
  • 3500 TL net ücret alan bir taşeron işçi ek ilave olarak toplamda 1084 TL alırken,
  • 4000 TL net ücret alan bir taşeron işçi ek ilave olarak toplamda 1239 TL alıyor.
  • 4500 TL net ücret alan bir taşeron işçi ek ilave olarak toplamda 1394 TL alırken,
  • 5000 TL net ücret alan bir taşeron işçi ek ilave olarak toplamda 1548 TL alıyor.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı