Ekonomi Haberleri

Bitcoin Cüzdan Kodu Oluşturma

Sanal para birimlerinin başında gelen ve günümüzde oldukça fazla bir biçimde yükseldiği için; herkesin odak noktası haline geldiği bitcoin, günlük kullanım alanları içerisinde yer almaya başlamıştır. Söz konusu olan para birimi sanal alışverişlerde etkin bir biçimde kullanılmaktadır. Bir kod ile sanal ortamda yer alan herhangi bir ürünü satın almada etkili olmaktadır. Bu yazımızda sizlere bitcoin cüzdan kodu oluşturma nasıl yapılır onu anlatacağız.

Bitcoin yeni iş alanlarında devrim niteliğinde olup, normal paranın yanı sıra kripto paranın mucidi görevindedir. Normal paradan değerli görünen ve ekonomik olarak daha değerli olan kripto para olan coin, ilk piyasaya çıktığı zamanlarda dolandırıcılık olduğu ileri sürülen ama günümüzde, çok değer kazanan bir sanal para niteliğindedir. Sanal para derken bir bitcoin ortalama dört ile beş dolar arasında değişmektedir. Bu sanal parayı kullanan kişiler istedikleri noktada paraları kullanarak istedikleri harcamayı yapabilecekleri gibi, bitcoinlerini bitcoin cüzdanı oluşturarak birikim yapma olanağına sahiplerdir. Bitcoin cüzdanı blockhain ile oluşturulmuş olan ve özel bir yazılım dizisini kullanarak, belirtilen işletim sistemleri üzerinden merkezi bir yazılım protokolü geliştirilmesine olanak sağlamaktadır. Son zamanların en çok tercih edilen birikim ve yatırım aracı olarak kullanımı sağlanmaktadır.

Bu sistem temelinde bitcoin teknolojisine dayanmakta olup altcoinler alma olanağı da sunmaktadır. Bu sistem temel bir merkeziyete sahip olan bir blockhain teknolojisidir.  Bitcoin kendi içerisinde Cpu adı verilen bilgisayarın ana işlemcisine bağlıdır. Bitcoin dünyanın altın rezervi olarak kabul edilmektedir. Geleceğin genç girişimcilerinden bugünün köklü yatırımcılarına kadar; birçok alandan insanın katıldığı büyük bir platformdur. Güvenli sistemlere sahip olması, birikim yapılabilecek bitcoin cüzdanı dışında da gerek yapılacak harcamalarda kullanılabilmesi gerek ise gün geçtikçe daha çok değer kazanması ile dünya üzerinde sık konuşulan bir proje haline gelmiştir. Bitcoin cüzdanı oluşturmak oldukça kolay olup bu bilişim formatındaki cüzdan bir nevi bir bankada açılmış vadeli hesaba benzetilebilmektedir.

Bitcoin Cüzdanı Nasıl Açılır

Bitcoin cüzdanı oluşturmak isteyen bireyler bir cüzdana sahip olmak isteyen bireylerin öncelikli sorusu bu cüzdanı oluşturmanın ücrete tabi olup olmadığıdır. Bitcoin cüzdanı ücretsiz sahip olunabildiği gibi açılması ve kullanılması da oldukça kolaydır.  Bitcoin cüzdanı oluşturmak isteyen kişiler öncelikle blockchain. info sitesine giriş yapmalılardır. Bu site ücretsiz bir site olup hesap oluşturmak oldukça kolaydır. Bunun yanı sıra tamamen güvenilir olan bu site kullanıcıları tarafından da tam puan almıştır. Kayıt işlemi için öncelikle https://blockchain.info/tr/wallet linkine girmelilerdir.

  • Bu siteye giriş yaptıktan sonra sayfanın sağ üst tarafında LOG IN ve SING UP seçenekleri çıkacaktır. SING UP seçeneğini seçerek yeni bir sayfaya yönlendirileceklerdir. Cüzdan oluşturmak için ilk adım olan; kullanıcının kullandığı e-posta adresini ve bitcoin cüzdanına ücretsiz olarak girip bakabileceği sayfanın şifresini belirlemesi gerekmektedir. Belirledikleri şifreyi onaylamak adına ikinci kere yazdıktan sonra aşağıda bulunan hizmet şartlarını okudum ve kabul ediyorum kutucuğunu işaretlemeleri gerekmektedir. İşaretleme yapmadan önce kullanıcıların hizmet ve şartları okuması ve sonrasında seçimini yapması daha uygun olacaktır.
  • Tüm bunları yazdıktan sonra sayfanın alt kısmında bulunan devam butonunu seçmelilerdir. Siteye kayıt olduktan sonra artık mail adresi ve şifrelerini yazarak siteye giriş yapılabilmektedir. Siteye giriş yapmak için bundan sonrasında giriş yapacakları zaman sayfanın sağ üst kısmında çıkan LOG IN seçeneği ile kolayca giriş sağlayabilirler. Siteye giriş yaptıktan sonra sol üst tarafta bulunan ve ev logosunun yanında bulunan DASHBOARD sayfasını seçmeleri gerekmektedir. Daha sonra açılan yeni sayfada bulunan BE YOUR OWN BANK yazısının alt tarafında bulunan Al butonunu seçmelilerdir.
  • Daha sonra ise karşılarına çıkan kendilerine özel oluşturdukları bitcoin cüzdan kodu gelecektir. Bu kodu saklamaları yararlarına olacaktır.  Bu sayede kendilerine ücretsiz bir bitcoin cüzdanı oluşturan bireylerin daha sonrasında, kendileri için oluşturmuş oldukları bu cüzdan ile diledikleri zaman bitcoin satın alıp diledikleri zaman da satışını gerçekleştirmeleri mümkündür.
  • Bunun yanı sıra onlar için oluşacak cüzdan kodunu sağ tarafında yer alan kopyala butonu ile istedikleri yerde kullanabilme, alım satım yapabilme hakkına sahip olup bunun için sadece kullanacakları alanlara kopyalayıp yapıştırmaları gerekecektir. Bitcoin cüzdanına sahip kişilerin dikkatli olmaları önerilen tek husus gerek cüzdan kodlarını gerek ise site üzerinden cüzdanlarını kontrol etmek üzere oluşturdukları şifreleri kimse ile paylaşmamalarıdır.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı