Ekonomi Haberleri

AdSense Başvurusu Nasıl Yapılır?

AdSense başvurusu nasıl yapılır? Sorusuna yanıt arayan kullanıcıların yapması gereken ilk şey; Google arama motorunun sunduğu AdSense, internet sitelerine verilen reklamlarla para kazanmanın kolay yollarından biridir. Kişisel internet sitelerine, sosyal medya platformlarına ya da bloglara eklenen reklamlarla ekonomik gelir kapısı olarak görülen AdSense için de katılım şartlarının normal düzeyde olması da birçok kişiyi cezbeden fikirlerden biri olma yoluna sokuyor. Bu reklam sistemine başvuru yapmak oldukça kolay ve her bilgi doğru ve güncel girildiği takdirde başvurular rahatlıkla kabul edilebiliyor.

AdSense Başvuru Süreci

Google AdSense servisine başvurmak için öncelikle başvuru sayfasına gitmeniz gerekmektedir. www.google.com/AdSense/signup adresinden varsa Google hesabınızı bağlayarak devam edebilirsiniz, eğer Google hesabınız yoksa da yeni hesap oluşturup bu sayfadan devam edebilirsiniz. Kullanıcı adı ve şifrenizi girdikten sonra sizden istenilen web sitesi adresinizi girin. İkinci adımda ise AdSense’nin geri bildirim planları için sunduğu daha fazla yararlanma seçeneği sunuluyor. Üçüncü adımda ülke ya da bölgenizi seçtikten sonra katılım şartlarını ve sözleşmeyi okuduğunuzu kabul ettikten sonra Hesap Oluştur butonuna basın. Ardından ekranda çıkan ufak pencereden Başla butonuna basın. İkinci sayfada açılan Ödeme adresi ayrıntılarını tamamlayıp adresinizi eksiksiz ve güncel olarak yazmalısınız. Bu sayede ödemelerinizi doğru şekilde alabilirsiniz. Bu sayfadaki bilgileri de tam şekilde gönderdikten sonra bilgiler Google AdSense servisine ulaşacaktır. Bu aşamada Google, başvuruyu değerlendirmeye alıp incelemeye başlayacaktır. Bir gün içinde ise Google hesabınıza dönüş e-postası gelecektir.

Bu e-postada bir bağlantı linki olacak ve Google AdSense hesabınız ile bu bağlantıya giriş yaptıktan sonra hizmet şartlarını kabul etmeniz için bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Şartları kabul ettikten sonra da üçüncü aşamada Google AdSense sizden bir reklam oluşturmanızı talep edecektir. Şimdi başlayın butonuna bastıktan sonra yeni reklam birimi kısmından reklam boyutunu ve bağlantıları ayarladıktan sonra size gönderilen reklam kodunu internet sitenize entegre etmelisiniz. İnternet sitenizde Bileşenler kısmındaki alana kodu ekleyebilirsiniz. İşin son kısmında ise Google tekrar bu reklamlar üzerinde bir analiz gerçekleştirecektir. Buna göre kabul ya da red cevabını size e-posta ile gönderecek ve AdSense müşterisi olduğunuz takdirde reklam bağlantıları sayesinde para kazanmaya başlayacaksınız. Bu sayede AdSense başvurusu nasıl yapılır? Sorusuna yanıt vermiş bulunmaktayız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı